Soutěž o Cenu Josefa Šupicha

Konec školního roku je ve škole ve znamení tradiční soutěže s názvem Ceny Josefa Šupicha. V letošním ročníku postoupilo z třídních kol celkem 7 žáků, 3 žáci z oboru stavebnictví a 4 žáci z technického lycea. Soutěžní porota byla dnes v menším složení, ale zasedli do ní především absolventi naší školy. Předsedou poroty se již tradičně stal místostarosta Havlíčkova Brodu Libor Honzárek. Spolu s ním rodinné domy hodnotil také ředitel školy Josef Charamza a především architektonickou stránku jednotlivých projektů posuzoval majitel firmy 3K Architects Roman Kučírek. Žáci postupně prezentovali své ročníkové projekty, kdy délku prezentace měli stanovenou na 7 minut a ve zbývající části probíhala rozprava nad jejich projekty. Celé dopoledne se neslo v přátelském duchu, žáci si odnášeli pozitivní poznatky o jejich celoroční práci a vyzkoušeli si, jaké to je prezentovat před odbornou porotou.

„Všechny projekty byly zpracovány velmi precizně a chci žáky pochválit za to, jakým způsobem dokážou již během studií pracovat a především chci také ocenit jejich prezentační schopnosti a dovednosti, které jsou opravdu na skvělé úrovni,“ říká architekt Roman Kučírek.

„Bylo velice náročné vybrat ty nejlepší z nejlepších, ale nakonec jsme v komisi byli ve shodě a žáci mohou být opravdu hrdí na svoje předvedené výkony,“ říká předseda poroty Libor Honzárek.

Pořadí žáků bylo následující:

1. místo – Tobiáš Kříž – finanční odměna 4 000 Kč
  2. místo – Anna Letková – finanční odměna 3 000 Kč
  3. místo – David Horáček – finanční odměna 2 000 Kč

Zvláštní cenu soutěže si odnáší Vít Balcar a finanční odměnu ve výši 500 Kč. Za finálovou účast byli odměněni žáci odměnou 300 Kč a získali ji Lucie Kubátová, Filip Piechula a Kryštof Bříza.

„Gratuluji žákům a především jim chci poděkovat za jejich práci a projekty, které nám předvedli. A velké poděkování také patří sourozencům Milnerovým, kteří každoročně soutěž finančně podporují, aby uchovali odkaz jejich předka Josefa Šupicha.

Přidáno 26. 6. 2024, autor: Ondřej Vojíř