Soutěž o cenu Josefa Šupicha

Soutěž o cenu Josefa Šupicha

Jako již každoročně se konec června na naší škole nemůže obejít bez studentské soutěže s ročníkovými projekty, která nese jméno po slavném brodském staviteli Josefu Šupichovi. V letošním školním roce do školního finále postoupili 4 žáci a 2 žákyně oboru stavebnictví a 3 žákyně oboru technické lyceum. Žáci měli za úkol prezentovat svůj ročníkový projekt, na kterém soustavně pracovali a také prezentovali v třídních kolech. I v letošním roce soutěž finančně podpořili Milnerovi, pravnoučata Josefa Šupicha. Oproti předchozím letům nebyli letos součástí soutěžní poroty, kde zasedl jako stálice brodský místostarosta Libor Honzárek, dále také architekt Roman Kučírek ze společnosti 3K ARCHITECTS a vyučující školy Roman Kubát a Ondřej Vojíř. „Jsem zvyklý na vysokou úroveň projektů žáků 3. ročníku a i letos tomu nebylo jinak. Žáci byli skvěle připraveni a předvedli nám opravdu skvělé projekty, které doplnili o výborný mluvený projev,“ říká Libor Honzárek.

Vítězkou soutěže se nakonec stala s velkým náskokem Barbora Veselá ze 3. TL, která prokázala obrovský cit pro bytový design a návrh jednotlivých detailů rodinného domu. Na druhém místě skončil Filip Klíma ze 3. A a stupně vítězů uzavřel Jakub Pařízek ze třídy 3. B. Zvláštní cenu poroty si odnesla navíc Justýna Slavětínská za svůj rozsáhlý projekt domu skandinávského typu. „Jako absolvent školy se sem vždy rád vracím a jsem rád, že mohu zhlédnout nadějné budoucí stavaře při jejich práci a podpořit je v jejich budoucí cestě,“ říká Roman Kučírek.

 

Přidáno 28. 6. 2023, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru