Soutěž o Ceny Josefa Šupicha

Během středečního dopoledne 22. června proběhla u nás ve škole studentská soutěž o Cenu Josefa Šupicha. V ní se každoročně vybraní žáci třetího ročníku utkají se svými projekty rodinných domů, které zpracovávali během školního roku. Žáci museli vypracovat kompletní dokumentaci v papírové podobě a také zvládnout prezentaci včetně vizualizací, průletu a obletu domu. I když byl letošní školní rok také ovlivněn karanténami tříd, podařilo se žákům vyprojektovat velmi zajímavé domy. Ty nejprve prezentovali před spolužáky a svými učiteli. Z každé třídy postoupili tři žáci přímo do finále a další čtyři se utkali o divokou kartu, kterou nakonec získal Jakub Pekárek ze 3. A.

O konečném pořadí rozhodovala porota, do které usedli Markéta Milnerová, pravnučka slavného stavitele Josefa Šupicha, ředitel školy Josef Charamza, absolvent školy a odborník z praxe Ing. arch. Roman Kučírek a vyučující odborných předmětů Ing. arch. Rostislav Vondra. Na prvním místě se umístila jediná studentka mezi chlapci Zdeňka Palánová ze 3. A, která za první místo obdržela finanční odměnu ve výši 4 000 Kč. Druhé místo obsadil žák ze třídy 3. B Vojtěch Vacek, který byl odměněn částkou 3 000 Kč, a stupně vítězů uzavřel Martin Jaroš ze 3. A, který obdržel 2 000 Kč. Zvláštní cenu poroty za svůj projekt získal Marek Doležal ze 3. B. Dalšími účastníky finále byli již zmíněný Jakub Pekárek a Václav Jelínek ze 3. A a také Vojtěch Bartoš ze 3. B. Všichni fináloví účastníci byli odměněni drobnou finanční prémií.

„Pro žáky je to především příležitost, jak si vyzkoušet prezentovat před odbornou porotou, a věřím, že dnešní načerpané zkušenosti zúročí během studentských soutěží ve čtvrtém ročníku,“ říká ke středečnímu finále ředitel školy Josef Charamza.

Přidáno 23. 6. 2022, autor: Ondřej Vojíř