Stavaři ve finále 12. ročníku soutěže S Vysočinou do Evropy

Ve středu 23. června se Václav Jelínek a Zdeňka Palánová, dva studenti 2. A, zúčastnili v Jihlavě finále  12. ročníku soutěže S Vysočinou do Evropy. Z úvodní fáze soutěže se do finále probojovalo 27 studentů ze středních škol Vysočiny. V rámci finálového soupeření nejprve absolvovali test čítající dvacet otázek, které se týkaly Kraje Vysočina a byly v anglickém jazyce. Po vyhodnocení testů deset nejlepších postoupilo do druhého kola, ve kterém finalisté představili svou připravenou prezentaci v angličtině na téma Náš kraj mýma očima aneb Vítejte u nás na Vysočině.

Mezi deseti finalisty bylo devět zástupců různých gymnázií z Vysočiny a z pátého místa po testu postoupil mezi desítku nejlepších i Václav Jelínek, který se umístil na konečném desátém místě a Zdeňka Palánová se umístila v třetí desítce všech účastníků.

Výsledky 12. ročníku soutěže S Vysočinou do Evropy

1.     Tereza Kučerová, Gymnázium Velké Meziříčí

2.     Matěj Cícha, Gymnázium Třebíč

3.     Marek Dřinovský, Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

4.     Tereza Mokričková, Gymnázium Žďár nad Sázavou

5.     Milan Bělík, Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

6.     Jaroslav Svoboda, Gymnázium Žďár nad Sázavou

7.     František Račický, Gymnázium a Střední odborná škola, Moravské Budějovice

8.     Vojtěch Peňáz, Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

9.     Marek Váša, Gymnázium Žďár nad Sázavou

10.  Václav Jelínek, Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod 

Za první tři místa získali řešitelé pozvání na dvoutýdenní jazykový kurz v Irsku, účastníky na 4.–5. místě ocenila porota moderní technikou – mobilními telefony iPhone. Všech 27 účastníků finále odešlo s hodnotnými cenami.

Třináctý ročník soutěže pořadatelé vyhlásí opět na podzim. Pozvání k účasti bude tradičně adresováno všem studentům středních škol v Kraji Vysočina.
Více informací o soutěži je k dispozici na www.ourregion.cz.


s Vysočinou do Evropy


Přidáno 24. 6. 2021, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru