Stavební škola si vyzkoušela evakuaci

V pátek 30. září proběhl na naší škole nácvik požárního poplachu a následné evakuace školy. Kolem 11. hodiny dopoledne zazněl zvukový signál a hlášení ředitele školy, aby všichni opustili budovu školy z důvodu požárního poplachu. Žáci v doprovodu svých učitelů bez problémů odešli ze školy a z vytýčených míst už jen sledovali příjezd HZS Kraje Vysočina a dobrovolných hasičů z Perknova a Mírovky. Hasiči prohledali budovu školy, objevili a vyvedli do bezpečí čtyři žáky, kteří se v průběhu evakuace na místě zásahu ztratili. Dobrovolníci z řad studentů vyšších ročníků si také vyzkoušeli opustit školu z učebny v nejvyšším patře za pomoci vysokozdvižné plošiny, samozřejmě za doprovodu příslušníků profesionálního hasičského sboru. Tato zkušební evakuace posloužila také pro zdokonalení školních pokynů pro případný reálný požární poplach. Snad nebude nikdy nutné tyto pokyny využít v praxi.


Požární poplach


Přidáno 2. 10. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru