Středoškolská odborná činnost ve znamení úspěchů

V minulém týdnu se naši studenti účastnili jako už každoročně soutěže Středoškolská odborná činnost, nebo-li SOČ. V krajském kole měla naše škola tři zástupce ve dvou kategoriích. V kategorii Stavebnictví, architektura a design interiérů získala první místo Adéla Svobodová ze třídy 4. A se svým projektem Multifunkční dům v Humpolci, současně si vybojovala i postup do celostátního kola, které proběhne v polovině června.
Druhé místo ve stejné kategorii získala Jolana Čekalová z třídy 4. TL, která soutěžila s projektem minimalistický nábytek z kovu.  Jolanu ještě čeká licitační řízení, které může potvrdit návrh porotců na postup do celostátního kola. „Obě studentky předvedly výborné výkony a velice zaujaly porotce v krajském kole. V letošním roce byla porota pouze odborná, bez účasti vyučujících soutěžících škol. O to více náš úspěch těší a věříme, že se studentům bude dařit i v celostátním kole, protože proti nám v krajském kole stály dvě velice povedené práce třebíčské stavební školy,“ říká zástupce ředitele a garant školního kola Ondřej Vojíř.

V kategorii Ochrana a tvorba životního prostředí se svojí prací předvedla trojice studentů ve složení Jiří Teplý (4. TL), Barbora Trojanová a Kristýna Šourková (obě 2. B), kteří prezentovali svůj projekt Zelené pláště budov. „Zpracování projektu je na velmi vysoké úrovni, ale konkurence v krajském kole byla velká. Studenti v této kategorii získali čtvrté místo z šesti soutěžních prací,“ dodává Ondřej Vojíř.

Studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy v této složité a náročné době.

Přidáno 4. 5. 2021, autor: Ondřej Vojíř