Studenti 2. TL ve vědomostní soutěži S Vysočinou do Evropy

Matěj Merunka a Libor Šikl ze třídy 2. TL se jako nejlepší ve vědomostní soutěži S Vysočinou do Evropy, která byla vedena v anglickém jazyce, probojovali ze školního kola do krajského finále. To proběhlo ve středu 6. dubna v Jihlavě za účasti dalších osmnácti týmů ze středních a vyšších odborných škol z celé Vysočiny. Žáci ve finále prokazovali podrobné znalosti o Kraji Vysočina v anglickém jazyce.

„Na začátku nás přivítal radní Kraje Vysočina Jan Břížďala společně s hejtmanem Kraje Vysočina Vítězslavem Schrekem. Naše družstvo se jen o pár bodů neprobojovalo do druhého kola, kde by nás čekalo vytvoření prezentace na zadané téma. Kritickou částí pro nás byla znalost historických osobností Kraje Vysočina, jsme však rádi, že jsme se mohli této akce zúčastnit,“ shodují se Libor s Matějem.

Autor: Mgr. Petra Sukupová

Přidáno 7. 4. 2022, autor: Jan Ruml