Studenti čtvrtých ročníků byli slavnostně pasováni do cechu stavařského

Není tak dávno, kdy současní studenti čtvrtých ročníků přebírali 1. září 2018 své imatrikulační listy a zahájili tak studium stavební školy. Tři roky utekly jako voda a v pátek 5. listopadu čekalo na budoucí maturanty slavností pasování do cechu stavařského.
Nad správným průběhem cechování dohlížela komise ve složení – bývalý ředitel školy Ladislav Fiala, současný ředitel školy Josef Charamza, zástupce ředitele školy Ondřej Vojíř, vrchní mistr odborného výcviku Pavel Podoba. Pozvání do komise také přijal místostarosta Havlíčkova Brodu Zbyněk Stejskal a jednatel Městského kina a divadla Ostrov Tomáš Hermann. Nechyběli samozřejmě třídní učitelé, kteří si připravili pro své studenty zajímavé otázky – za třídu 4. A Radek Kubát a za třídu 4. TL Lukáš Bičík.
V průběhu cechování vystoupil žadatel za studenty Libor Mühlfait ze třídy 3. B, který přednesl obhajobu cechovaných. Slavnostní slib studentů potom přednesla Bára Dvořáková ze 4. TL.
Mimo studentů byli pasováni do cechu také místostarosta Havlíčkova Brodu Zbyněk Stejskal a vrchní mistr odborného výcviku Pavel Podoba.
Na závěr cechování přednesl proslov zástupce ředitele školy Ondřej Vojíř a popřál studentům mnoho úspěchů v průběhu čtvrtého ročníku a úspěšné složení maturitní zkoušky.

Přidáno 8. 11. 2021, autor: Jan Ruml