Studentské prezidentské volby na stavebce

Studentský parlament, který začal v letošním školním roce fungovat na Střední průmyslové škole stavební ak. Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě, se zapojil do celostátní studentské akce, jejímž cílem je přiblížit mladým lidem význam voleb pro organizaci života společnosti. 

Volby se ve škole uskuteční v pondělí 12. prosince po celý den. „Voleb se mohou zúčastnit všichni žáci školy starší 15 let a vyzkoušet si volbu prezidenta nanečisto. V jedné z učeben bude od 8.00 do 15.00 komise složená ze žáků školy. Možnost hlasovat dostanou žáci i v průběhu vybraných hodin. Cílem akce je přispět k aktivnímu a zodpovědnému přístupu k občanství. Studentské prezidentské volby organizuje studentský parlament pod záštitou organizace Člověk v tísni,“ přibližuje Lukáš Kříž, předseda studentského parlamentu.Přidáno 8. 12. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru