Studentské soutěže s projekty

Navrhujeme z keramických systémů

Stejně jako v minulých letech se naše škola zúčastnila Soutěže o nejlepší projekt společnosti Wienerberger, s. r. o. V prvním kole, které je pouze školní, se dařilo v rámci třetího ročníku především studentům třídy 3. TL. Na prvním místě se umístila Marcela Končelová, která svůj ročníkový projekt pojala velice originálně. Téměř na stejné úrovni se umístil na druhém místě Miroslav Čermák, který navrhl poměrně rozsáhlý projekt rodinného domu. Stupně vítězů uzavírá Sára Helclová, spolužačka Marcely a Miroslava. Speciální ocenění za návrh střešní krytiny Tondach získala studentka 3. TL Jolana Dočkalová. Všichni studenti postupují do druhého kola, kde se utkají s projekty z ostatních středních škol z celé České republiky.

U čtvrtých ročníků byli oproti třetímu ročníku úspěšnější studenti oboru stavebnictví a zvítězili nad třídou technického lycea. První místo obsadil Vojtěch Marek, druhé místo Jan Veselý a třetí místo Jan Kubů. „Všichni tři studenti navrhovali v rámci ročníkového projektu multifunkční dům v Humpolci, který byl zároveň i jejich maturitní prací,“ říká Ondřej Vojíř, zástupce ředitele školy. Také čtvrťáci se budou účastnit celorepublikového kola, u kterého budou známy výsledky až v průběhu měsíce září.

Soutěž King of daylight

Ve středu 9. června 2021 byly vyhlášeny výsledky 17. ročníku soutěže King of daylight společnosti Velux. V jejím rámci mají studenti za úkol pracovat s prvky od společnosti Velux. Naši školu nejlépe reprezentovala v celorepublikovém kole Bára Zachariášová z třídy 4. TL, která obsadila 3. místo v kategorii Freestyle. „Bára ve své práci navrhla architektonicky velice zajímavý multifunkční dům v Humpolci,“ říká Vít Wasserbauer, který byl vedoucím práce.

Naše škola byla úspěšná také v celkovém počtu odevzdaných prací. Studenti poslali do soutěže celkem 11 prací a škola získala tak 3. místo a finanční dar ve výši 5 000 Kč.

Přidáno 10. 6. 2021, autor: Ondřej Vojíř