Sympatický výkon školních házenkářů v krajském kole

V letošním školním roce se po delší odmlce naplno rozběhly sportovní soutěže. Žáci školy se zatím zúčastnili všech nabízených sportů a her. Nejinak tomu bylo i se školní házenou.
Vzhledem k menšímu počtu účastníků jsme byli přizváni rovnou do krajského kola.
Ve sportovní hale v Dolní Cerekvi se mezi sebou utkalo šest škol (zástupci z okresu Žďár nad Sázavou, Jihlava a Havlíčkův Brod).
Naši házenkáři nejprve prohráli ve skupině s pozdějším vítězem celého turnaje VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou. V druhém skupinovém utkání jsme porazili družstvo Trivis Jihlava. Ve skupině nám patřilo konečné druhé místo a čekal nás souboj o cennou bronzovou medaili proti okresnímu rivalovi Gymnázium a SOŠ Ledeč nad Sázavou.
V tomto utkání jsme prohrávali průběžně o tři branky. Chlapci se ovšem vzepjali k úžasnému obratu a ještě dvacet vteřin před koncem jsme vedli 10:9. V posledních vteřinách zápasu přišlo vyrovnání a po domluvě o konečném výsledku rozhodovaly „sedmičky“ fotbalovou terminologií penalty. V „sedmičkách“ bylo nakonec úspěšnější družstvo z Ledče nad Sázavou.
Po pěkných a bojovných výkonech jsme obsadili v krajském kole čtvrté místo.


Házená-krajské kolo


Přidáno 11. 12. 2022, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru