Talent Vysočiny a Cena hejtmana Kraje Vysočina 2021

V úterý 21. června se uskutečnil slavnostní galavečer při příležitosti vyhlašování ceny Talent Vysočiny a Ceny hejtmana Kraje Vysočina 2021. Na Talent Vysočiny odborná komise v letošním roce nominovala celkem 64 žáků v pěti oborech. Naše želízka v ohni byla v kategorii středních škol v technickém oboru. Nominaci získali Miroslav Čermák, Adéla Veselá a Jiří Wolker. Během večera byli představeni všichni žáci, kteří dokázali za školní rok posbírat úspěchy na celostátní, ale i mezinárodní úrovni. Miroslav Čermák za svoji nominaci obdržel jednorázové stipendium ve výši 4 000 Kč.

Velkým úspěchem je obhajoba Jiřího Wolkera, který dokázal navázat na svůj loňský úspěch a opět získat ocenění Talent Vysočiny 2021 za svoji činnost a účast na vědeckých stážích v Akademii věd ČR s názvem Moderní metody zpracování digitálního obrazu. Spolupracuje s Ústavem teorie a automatizace, který svou činností přispívá k rozvoji biomedicíny, astronomie a také kriminalistiky. Jiří se podílí na zpracování velkého množství dat ze speciálního mikroskopu a tím významně pomáhá vědecké práci v oblasti výzkumu vývojových poruch, např. Downova syndromu. Za svou práci Moderní metody zpracování digitálního obrazu byl oceněn 1. místem v 15. ročníku projektu Otevřená věda Akademie věd ČR, a to z celkového počtu 74 prací mladých vědců. Jiří získal desetiměsíční stipendium ve výši 3 000 Kč za měsíc.

Na konci slavnostního večera byla ještě vyhlášena Cena hejtmana Kraje Vysočina, kde ve svém oboru uspěla Adéla Veselá, která kromě nominace a jednorázového stipendia získala další odměnu ve výši 15 000 Kč. Adéla byla oceněna za účast v několika soutěžích, kde prokázala velké schopnosti ve stavařině a projektování.

„Vždy je příjemné zakončovat školní rok pohledem na pódium, kde je oceňován náš žák. O to více si vážíme toho, že jsme včera získali obě ocenění,“ říká ředitel školy Josef Charamza.

„Všichni tři nominovaní žáci v letošním školním roce složili úspěšně maturitní zkoušku a my jim děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů ve studiu na vysoké škole, které je od září čeká,“ doplňuje Josef Charamza.

Přidáno 23. 6. 2022, autor: Ondřej Vojíř