Třeťácká architektonická soutěž v návrhu zahrady

Žáci třetích ročníků oboru stavebnictví zaměření pozemní stavby se v rámci nového předmětu odborná praxe utkají v prvním pololetí tohoto školního roku o prestiž i finanční odměnu. Před tříčlennými skupinami žáků stojí nelehký kreativní úkol vytvořit a odprezentovat projekt rozsáhlé zahrady u novostavby rodinného domu ve svažitém terénu. Předmětný pozemek se nachází ve čtvrti Žižkov v Havlíčkově Brodě.

               „Pro žáky se jedná o skvělou příležitost zúčastnit se reálného projektu a ti nejlepší se dost možná dočkají své první realizace. Investoři navíc vypsali pro nejlepší skupiny finanční odměnu, což může posloužit jako motivace,“ říká Ing. arch. Vít Wasserbauer, učitel odborných předmětů a vedoucí prací. Škola společně s investory navíc pro žáky zorganizovala v září exkurze na právě probíhající stavbu tohoto domu. „Pro žáky to bylo přínosné nejen z hlediska návštěvy svažitého pozemku, na němž budou navrhovat zahradu, ale i z hlediska domu samotného, který se právě nachází ve stadiu dokončování hrubé stavby. Jelikož mají žáci k dispozici kompletní projektovou dokumentaci stavby, tak mohli velmi dobře porovnat projekt a realizaci. V průběhu exkurze zbyl čas i na ukázku některých architektonicky zajímavých domů v okolí,“ doplnil Ing. Jan Matějka, vedoucí exkurze a jeden z porotců soutěžePřidáno 16. 9. 2021, autor: Jan Matějka

tisk Tisknout   ↑ Nahoru