Tříměsíční pobyt v Córdobě v rámci programu Erasmus+ očima účastníků

 

Erasmus+; 18. 6. 2022 - 18. 9. 2022 

Po jedenáctitýdenním pobytu ve Španělsku jsme hodně změnili pohled na zdejší život, více jsme splynuli se společností a objevili spoustu krásných míst. V práci jsme dostali nové zakázky, seznámili jsme se s dalšími kolegy na popracovní kávě nebo pivu a více se tak začlenili do pracovního týmu 

Já s Tomášem Vránou stále pracujeme v projekční kanceláři Mitlan. Tomáš se v současné době zabývá primárně návrhem opěrných zdí a následným umístěním a osazením do terénu v praxi. Jeho práce obnáší kompletní návrh, vytvoření výkresů v AutoCadu a v případě složitých detailů tvorbu 3D modelu ve Sketchupu. Já se primárně zabývám návrhem apartmánového domu, který se nachází na pozemku majitele firmy. Jedná se o třípodlažní budovu se sedmi oddělenými apartmány, kde většina apartmánů má soukromý vstup, balkon, střešní bazén a terasu. Půdorysně se jedná o nepravidelný pětiúhelník tvořený skeletovým systémem s vyzdívkami z cihelných bloků. Také jsme pracovali na betonové dlažbě, kde je každý kus propojen s kusem sousedním a výsledná plocha pracuje jako celek. Tato dlažba je ovšem stále ve vývoji, a proto jsme se primárně soustředili na dokumentaci pro její výrobu a tvorbu animací pro oslovení investorů. 

Tomáš Balek také stále pracuje v architektonickém studu Coacharte. Jeho náplní práce je navrhování rodinných domů podle přiložené předlohy s drobnými úpravami, které konzultuje se svým nadřízeným. Nejdříve v programu AutoCad narýsuje půdorysy, pohledy i případné řezy objektem. Dále vytvoří 3D model v programu Sketchup, který následně převede do programu Lumion, kde vytvoří finální vizualizace rodinného domu.  

Mohlo by se zdát, že naše stáž je jen o práci, ale to vůbec není pravda. Po práci a o víkendech máme volno a máme tak dostatek času na cestování a odpočinek. Vždy se spolu přes týden domluvíme, nakoupíme jízdenky a o víkendu se jedeme někam podívat. Navštívili jsme například města Sevillu, Cádiz, Nerju, Malagu, Granadu, Sierra Nevadu, Rondu, Madrid a plánujeme ještě podniknout cestu do Barcelony. Myslím si, že se zde sešla dobrá parta lidí, a díky tomu, že jsme si navzájem sedli, stali se z nás i dobří přátelé a máme spoustu krásných vzpomínek a zážitků.

 

 

Autor: Petr Polnický, 4. A

 


Cordoba


Přidáno 14. 9. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru