Účast na Bridge Builder Contest 2022

 

Ve čtvrtek 3. listopadu 2022 se dva týmy z naší školy složené ze studentů třetích ročníků maturitního oboru stavebnictví se zaměřením na dopravní stavby zúčastnily stavitelské soutěže tříčlenných týmů BBC, neboli Bridge Builder Contest 2022. Tu každoročně pořádá studentská organizace IAESTE ve spolupráci s Fakultou stavební VUT v Brně. Každý tým měl za úkol postavit most ze dvou balíčků špejlí, kterým překlene 75cm mezeru mezi dvěma stoly. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Kategorie A stavěla most doma a kategorie B stavěla za pomoci provázků, lepidla a tavné pistole most na místě. Na konci dne byly mosty zhodnoceny porotou po vzhledové stránce – originalita/design, poté zváženy a podrobeny zátěžové zkoušce. Most s nejlepším poměrem své hmotnosti a nosnosti a s přihlédnutím k bodům za design vyhrál. Náš tým Doleváci skončil po závěrečném vyhodnocení na velmi pěkném pátém místě, tým Atletico Mírovka pak na místě desátém. Přesto si naši studenti svá „nej“ odnesli. Most týmu Doleváci při závěrečné zátěžové zkoušce unesl největší zátěž, naopak most našeho druhého týmu byl ze všech nejlehčí.Přidáno 8. 11. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru