Účast našich dvou týmů v krajském kole v PIšQworkách!

V úterý 21. listopadu 2023 pořádala Škola ekonomiky a cestovního ruchu v Jihlavě krajský turnaj soutěže PIšQworky. Po oblastních turnajích zde čekal souboj osmi týmů o postup do velkého Grandfinále soutěže v Brně.  Turnaje se zúčastnily z naší školy dva týmy, které postoupily z oblastního kola: tým Mensa C ze 4. TL ve složení Radim Sobotka, Libor Šikl, Michal Kloc, Michal Janko a Robin Velner a tým Vydřiduši ze 4. B ve složení Jakub Zavřel, Adam Turek, Tomáš Freimann, Petra Kampová a Patrik Nedbal. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech, kde hrály každý s každým a podle pořadí ve skupinách se potom hrálo play-off.

Naše dva týmy však neměly štěstí a oba v play-off byly vyřazeny. Tým ze 4. TL tak nezopakoval svou výhru z minulého ročníku, kdy postoupil do velkého Grandfinále soutěže v Brně. Snad to vyjde v příštím ročníku, ale to již budou jiné týmy.

Turnaj vyhrál tým My proti světu (Biskupské gymnázium, Žďár nad Sázavou)

Autor: Mgr. Zdeněk Kalaš

Piškworky II.