Učitel ve škole i mimo ni

Milan Pilař působí na naší škole už pěkných pár let, vyučuje především český jazyk a literaturu, základy společenských věd, ale také dějepis. V jeho třídách se vystřídalo už mnoho žáků, ale on se jim věnuje ještě také mimo školu. Jeho velkým koníčkem je už dlouhé roky novinařina. Právě ta ho před osmnácti lety dovedla k nápadu společně s dalšími založit Letní žurnalistickou školu Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Brodě, která je určená pro všechny studenty zajímající se právě o žurnalistiku a vychovala už spoustu mladých novinářů napříč českými médii.

Žurnalistickou školu navštívilo v průběhu let také mnoho významných osobností z Česka i zahraničí a stal se z ní velmi úspěšný projekt. Díky tomu se zástupci města Havlíčkův Brod rozhodli udělit Milanu Pilařovi cenu města za významný dlouhodobý přínos městu v oblasti umění, zájmové umělecké činnosti a v dalších kulturně společenských aktivitách. Cenu mohl konečně tento týden po covidových odkladech převzít v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě.

Gratulujeme mu k tomuto úspěchu a přejeme ještě spoustu zapálených studentů pro řemeslo stavební i novinářské.Přidáno 5. 5. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru