Úspěch o pololetních prázdninách

Úspěch o pololetních prázdninách

V pátek 4. února, v den pololetních prázdnin, proběhla vědecká konference Stavoks na půdě Fakultě stavební VUT v Brně. „Po loňské covidové odmlce se letos soutěž uskutečnila v online prostředí. V předstihu byly vybrány soutěžní práce, které byly prezentovány prostřednictvím MS Teams,“ říká Ondřej Vojíř, zástupce ředitele a účastník online konference. Jediným želízkem v ohni byl žák čtvrtého ročníku technického lycea Miroslav Čermák se svojí maturitní prací Turistické využití Posázavského pacifiku. Soutěže se také účastnili žáci Střední průmyslové školy stavební školy Valašské Meziříčí a také zástupci Střední průmyslové školy chemické v Brně. 

Na začátku konference představili žáci z Valašského Meziříčí svoje projekty rodinných domů z loňského roku a třetí na řadu přišel zástupce havlíčkobrodské školy, který během prvního pololetí vypracoval obsáhlou práci, pro kterou musel načerpat mnoho informací z historických knih. Čtvrtá práce se týkala urbanistického využití návsi a poslední práce se zaměřila na stanovení těžkých kovů. 

Po půlhodinové pauze předstoupila odborná komise, která rozhodla o konečném umístění, kdy se na druhém děleném místě umístil Miroslav Čermák. „Mirek během své prezentace dokázal zaujmout porotu a ukázat velkou zálibu ve své práci, na které doslova maká,“ doplňuje Ondřej Vojíř. Miroslav si díky svému umístění vysloužil přijetí na stavební fakultu bez přijímací zkoušky a další ceny, které mu budou zaslány dodatečně včetně diplomu. „Byl bych velice rád, pokud by se konference v příštím roce konala už na akademické půdě a mohli si žáci vyzkoušet prezentovat ve výjimečných prostorech vysoké školy, na kterou se i já rád velice vracím jako absolvent,“ říká Ondřej Vojíř, garant soutěže na naší škole.

Přidáno 4. 2. 2022, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru