Úspěch zedníků na republikové soutěži v Brně

V rámci stavebního veletrhu v Brně se kromě soutěže Učeň instalatér konalo ve dnech 1.-3. března také mistrovství republiky soutěží odborných dovedností učňů v oboru zedník s názvem Mistři všedních dnů, kterou pořádala SŠ stavebních řemesel Brno-Bosonohy a hlavním sponzorem byla firma Heluz. „Školu reprezentovali učni 3. ročníku Petr Zvěřina a František Holub pod vedením mistra odborného výcviku Tomáše Koupara,“ popsal Pavel Podoba, vedoucí odborného výcviku.
„První den vyzdívali soutěžící fragment zdiva firmy Heluz podle výkresové dokumentace. Druhý den osazovali stropní konstrukce, také firmy Heluz, a následně se prováděla omítka zdiva jedné strany fragmentu s okenním otvorem speciální omítkou firmy Profi Baustoffe,“ doplnil Tomáš Koupar. Petr Zvěřina a František Holub obsadili mezi šesti družstvy druhé místo.

 Přidáno 6. 3. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru