Úspěchy v soutěži King of daylight od společnosti Velux

V pátek 10. června proběhlo vyhlášení celostátní soutěže King of daylight, kterou pořádá společnost Velux pro žáky středních škol. Soutěž je rozdělena do dvou kategorií, rodinný dům a freestyle. V rámci školního kola došlo k výběru jednotlivých prací, které následně měly přímý postup do finále nebo se ještě musely utkat o zisk divoké karty. Žáci s přímým postupem do finálového kola obdrží poukázku ve výši 1 500 Kč, za divokou kartu je odměna 1 000 Kč a někteří také dostali odměnu za kvalitní projekty ve výši 500 Kč. Divoká karta, kterou získal Tomáš Vrána ze 3. A, byla využita a Tomáš se svým projektem získal odměnu ve finálovém kole 5 000 Kč. V kategorii freestyle uspěl Denny Gassler, který obdržel finanční odměnu ve výši 8 000 Kč za druhé místo. Denny zaujal odbornou porotu svým návrhem pavilónu primátů v ZOO Jihlava.

Zároveň naše škola získala sponzorský dar od společnosti Velux za odevzdání 39 studentských prací ve výši 5 000 Kč. Díky tomuto počtu prací se škola umístila na druhém místě v celorepublikové soutěži.

Oběma studentům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy v soutěži.

Přidáno 17. 6. 2022, autor: Ondřej Vojíř