Ve škole vzniká volnočasová místnost, podílejí se na ní i naši žáci

Žákům chyběl ve škole prostor, kde by mohli strávit volnou hodinu mezi jednotlivými předměty. Tímto nedostatkem se začal zabývat školní studentský parlament a nová místnost v současnosti vzniká z části učebny třídy 3. B. Původní rýsovna, která byla už delší dobu nevyužívaná, se stala ideální volbou, kde odpočinkový prostor může vzniknout. 

Úpravu místnosti realizuje jihlavská firma Musil, která kompletně dodala veškerý potřebný materiál. „Jedná se o montáž nové oboustranné dělicí příčky mezi učebnou a nově vzniklou odpočinkovou místností ze sádrokartonových desek a profilů a provedení odhlučnění směrem k multimediální učebně a do chodby hlavní budovy školy,“ přibližuje celou akci Pavel Podoba, vedoucí učitel odborného výcviku a vyučující odborných předmětů.

Realizaci jednotlivých konstrukcí měl na starost Matěj Culek, zaměstnanec firmy Musil a náš nedávný absolvent, společně s našimi žáky 3. ročníku z oborů zedník a tesař Filipem Fikarem, Janem Bencem a Petrem Beránkem. „Sádrokartony jsme montovali poprvé a je to dobrá zkušenost pro další praxi,“ komentují práci Petr s Honzou. „Já už s montáží sádrokartonů zkušenost mám, ale jsem rád za možnost vyzkoušet si ji znovu a navíc přímo ve škole,“ doplňuje Filip.

Později se do práce zapojili také další žáci 2. a 3. ročníku pod vedením vyučujícího odborného výcviku Tomáše Koupara. „Nakonec přišli na řadu naši malíři, kteří provedli penetrační nátěr a celkovou výmalbu nové stěny ve třídě a celé odpočinkové místnosti,“ uzavírá Pavel Podoba.Přidáno 14. 12. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru