Vodácký kurz 2. B a 2. TL

Po dvouleté covidové přestávce studenti 2.ročníků vyrazili na vodácký kurz, který se konal na řece Vltavě – trasa z Vyššího Brodu do Českého Krumlova. Začínali jsme v úterý, přesunem 7 km  z vlakového nádraží do kempu Rožmberk, kde jsme založili stanové městečko.  Večer jsme zakončili sportovními a společenskými hrami. Druhý den nás čekala pěší túra z kempu do Vyššího Brodu. Trasa byla dlouhá 12 km. Túra začínala náročným výstupem a přes vyhlídku na Kraví Hoře, jsme doputovali až do Vyššího Brodu. Po vydatném obědě jsme se sešli u řeky, kde začal náš vodácký kurz. Studenti si rozebrali lodě, vesty a pádla. Po podrobném vysvětlení a poučení o bezpečnosti, jsme se vydali na naší dobrodružnou cestu po Vltavě. Po splutí tří náročných splavů a nejdivočejšího úseku řeky jsme dopluli do kempu Rožmberk. Po náročném dni jsme se zahřáli u táboráku při svitu hvězd a zpěvu s kytarou. Ve čtvrtek, za krásného počasí, jsme spluli nejdelší úsek řeky z Rožmberku do Českého Krumlova. Večer jsme zakončili prohlídkou historického centra města. V pátek jsme viděli krásy Českého Krumlova z pohledu řeky a spluli legendární splavy. Odpoledne jsme se vydali vlakem domu.

Byl to skvělý zážitek a vodě zdar: AHOJ!

Autorky: Mgr. Petra Sukupová a Ing. Lucie HejkalováPřidáno 26. 5. 2022, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru