Výsledky studentské architektonické soutěže v návrhu zahrady

Žáci třetích ročníků oboru stavebnictví zaměření pozemní stavby se v rámci nového předmětu odborná praxe utkali v prvním pololetí tohoto školního roku o prestiž i finanční odměnu. Před tříčlennými skupinami žáků stál nelehký kreativní úkol vytvořit a odprezentovat projekt rozsáhlé zahrady u novostavby rodinného domu ve svažitém terénu. Předmětný pozemek se nachází ve čtvrti Žižkov v Havlíčkově Brodě.

               „Pro žáky se jednalo o skvělou příležitost zúčastnit se reálného projektu a ti nejlepší se dost možná dočkají své první realizace. Investoři navíc vypsali pro nejlepší skupiny finanční odměnu, což posloužilo jako motivace,“ řekl Ing. arch. Vít Wasserbauer, učitel odborných předmětů a vedoucí prací. Škola společně s investory navíc pro žáky zorganizovala v září exkurze na právě probíhající stavbu tohoto domu.

               Žáci se úkolu zhostili skvěle. Na svých návrzích si dali záležet a výstupy všech skupin byly kvalitní. Investoři byli nadmíru spokojeni a u vítězného návrhu počítají s realizací. Děkujeme tímto všem žákům za aktivní přístup k této soutěži.

Výsledky architektonické soutěže:

  1. místo: Zdeňka Palánová, Vendula Procházková, Martina Svobodová
  2. místo: Václav Jelínek, Matěj Císař, Jindřich Brom, Martin Hypš

speciální cena: Jiří Netolický, Dominik Pátek, Michaela Uličná


zahrada


Přidáno 18. 1. 2022, autor: Jan Matějka

tisk Tisknout   ↑ Nahoru