Žáci opět úspěšní 🏆

V pondělí 10. června se uskutečnil slavnostní večer Stavba Vysočiny a především vyhlášení dvou důležitých kategorií pro naši školu, kterými jsou Studentský projekt a také Učeň roku. Již dopředu bylo jasné, že naši žáci opět vystoupí na pódium a od významných osobností Kraje Vysočina a stavařského oboru převezmou zajímavé ceny. Nejprve došlo k vyhlášení výsledků v kategorii Učeň roku, kde zvítězil Radek Čáp, žák 3. ročníku oboru zedník, který toto ocenění získal za své skvělé soutěžní výsledky a výborný prospěch.

„Radek je nyní určitě jedním z nejtalentovanějších a nejzručnějších žáků na všech učebních oborech na naší škole. Za celou dobu studia nemá žádné kázeňské problémy a dobře zapadá do třídního kolektivu. Nejsilnější Radkovou stránkou jsou zajisté jeho praktické zednické dovednosti. V rámci odborného výcviku se v uplynulých letech pod vedením mistrů Tomáše Koupara a Zdeňka Šimánka podílel na celé řadě zakázek, kde upotřebil kompletní portfolio zednických dovedností,“ říká Pavel Podoba, vedoucí učitel praktického vyučování.

V druhé kategorii, kterou je Studentský projekt, si ocenění převzali Barbora Veselá a Jakub Zavřel. „Bára obsadila za svůj skvělý projekt polyfunkčního domu 1. místo a Jakub se umístil na skvělém 3. místě a oba tak potvrdili úspěchy naší školy v žákovských soutěžích. Letošní rok navíc rozšířila soutěž partnerská škola z Nitry, čímž došlo i k vytvoření větší konkurence mezi pracemi a to je ještě úspěch cennější,“ říká ředitel školy Josef Charamza.

Všichni ocenění žáci poté měli možnost sledovat vyhlašování Staveb roku Kraje Vysočina a sbírat tak další zkušenosti z oblasti stavařiny. Celý slavností večer se nesl ve znamení moderního stavitelství a naši žáci svým talentem prokázali, že mají šanci na svoje úspěchy i nadále navazovat a vracet se v budoucnu na tento slavnostní večer jako již odborníci z praxe.

„Velké poděkování patří Báře, Kubovi i Radkovi, že na závěr svého studia u nás ve škole dokázali takové výsledky, kterých si vážíme a především jim přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu i kariéře,“ doplňuje Josef Charamza.


Stavba Vysočiny


Přidáno 12. 6. 2024, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru