Žáci si vyzkoušeli asfaltování a prohlédli si pěknou HolKu

Naši dopraváci ze tříd 3. A, 3. B, 4. A a 4. B absolvovali ve čtvrtek 13. října exkurzi do hlavního města. V dopoledním programu je čekala návštěva Fakulty stavební ČVUT. Pracovníci tamní silniční katedry doktoři Mondschein a Pánek žáky provedli prostorami fakulty a připravili pro ně dva tematické bloky. Jeden byl zaměřen na technologii asfaltových směsí, kde si žáci mohli práci s horkou asfaltovou směsí i sami vyzkoušet. Druhý celek byl věnován projektování pomocí nejmodernějších softwarů. Řadu představených programů (Civil 3D, Vehicle Tracking, Civil Tools…) využíváme běžně ve výuce i na naší škole.

Odpoledne žáci navštívili stavbu nové pražské lávky spojující Holešovice přes ostrov Štvanice s Karlínem. Právě ze spojení slov HOLešovice a KArlín pochází název tohoto díla - HolKa. Lávka je zajímavá především svou bílou barvou a segmentovým způsobem výstavby. Exkurzi pro nás zajistil zhotovitel stavby, firma SKANSKA. Nechyběl odborný výklad od stavbyvedoucího Ing. Kunce. Ještě před odjezdem žáci završili program dne návštěvou informačního centra Správy železnic, které se nachází na pražském hlavním nádraží.

Děkujeme našim partnerům z ČVUT a z firmy Skanska za organizaci programu. Žáci i učitelé se shodli, že se akce vydařila a měla smysl.


ČVUT a HolKa


Přidáno 19. 10. 2022, autor: Jan Matějka

tisk Tisknout   ↑ Nahoru