Žáci stavební školy obnovili tabulku u Havlíčkova Hydeparku v Brodě

V závěru října umístili žáci oboru zedník novou tabulku s popiskou u památníku Havlíčkův Hydepark nedaleko pěší zóny na břehu řeky Sázavy v Havlíčkově Brodě. Stalo se tak při příležitosti 200. výročí narození a 165. výročí úmrtí Karla Havlíčka Borovského, a současně při příležitosti 15. výročí umístění památníku na nábřeží Sázavy. ¨

V roce 2006 památník vytvořili studenti oboru technické lyceum stavební školy v Brodě v rámci projektu s výtvarníkem Radomírem Dvořákem a za podpory obecně prospěšné společnosti Centrum Vysočina, stavební školy, města Havlíčkův Brod a společnosti Zapa, která na projekt věnovala beton.

Socha z pohledového betonu, vytvořená z několika forem za pomocí vyřazených knih, připomíná nejen slavného rodáka z Borové, ale také ideály, které s jeho novinářskou a spisovatelskou činností souvisí, především svobodu slova. Odtud také pramení název památníku.

V neděli 31. října, v den výročí narození Karla Havlíčka, si obyvatelé Brodu i celého regionu připomenou osobnost významného novináře poloviny 19. století v 18.00 krátkým setkáním a zapálením svíček.Přidáno 27. 10. 2021, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru