Žáci stavební školy vyjedou na Erasmus do Portugalska

Po druhé budou mít na přelomu října a listopadu letošního roku žáci druhých a třetích ročníků stavební školy oboru stavebnictví a učňovských oborů možnost vyjet na dvoutýdenní stáž do Portugalska. Na rozdíl od prvního pobytu by tentokrát mělo odjet 14 žáků z obou ročníků. Na místě budou pracovat u stavební firmy na konkrétních zakázkách, současně je ale také čeká poznávání portugalské kultury, kuchyně a turistických krás v regionu. Veškeré náklady na dopravu, ubytování a stravu jsou hrazené z projektu včetně kapesného.
Na jaře příštího roku vyjede čtrnáct žáků také do Irska za stejných podmínek jako na podzim.
Kritéria výběru budou mít žáci k dispozici od pondělí 6. září u třídních učitelů. Zájemci budou vybráni ve dvou kolech na základě prospěchu, chování, absence. Účast je podmíněna dokončeným a platným očkováním vůči onemocnění Covid-19.

Ing. Lucie Hejkalová


Erasmus-uvod


Přidáno 3. 9. 2021, autor: Jan Ruml

tisk Tisknout   ↑ Nahoru