Žáci stavební školy vyjedou ve školním roce 2022/2023 na Erasmus do Portugalska a Lotyšska

Žáci budoucích druhých a třetích ročníků stavební školy oboru stavebnictví a učňovských oborů budou mít opět možnost vyjet v příštím školním roce na dvoutýdenní stáž do Portugalska a Lotyšska. Stáže se uskuteční na podzim 2022 a na jaře 2023. Na každou stáž by tentokrát mělo odjet 13 žáků z obou ročníků. Na místě budou pracovat u stavebních firem na konkrétních zakázkách, současně je ale také čeká poznávání portugalské a lotyšské kultury, kuchyně a turistických krás v regionu. Veškeré náklady na dopravu, ubytování a stravu jsou hrazené z projektu včetně kapesného.
 
Během příštího týdne proběhnou v současných prvních a druhých ročnících prezentace, kde se žáci dozví podrobné informace o stážích. Tyto prezentace představí žáci, kteří již stáže absolvovali. Do 28. 6. 2022 pak budou mít zájemci možnost se na stáž přihlašovat přes Teams, e-mail nebo osobně u paní učitelky Hejnové a Hejkalové.
 
Termín pohovorů a kritéria výběru budou mít žáci k dispozici v září 2022. Zájemci budou vybráni ve dvou kolech na základě prospěchu, chování, absence a pohovoru.
 
Těšíme se na všechny zájemce!
 
Autor: Ing. Lucie Hejkalová


Přidáno 9. 6. 2022, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru