Žáci technického lycea se učili v terénu

Žáci technického lycea se učili v terénu

Žáci třetího ročníku maturitního oboru se zaměřením pozemní stavby v současné době zpracovávají prvotní návrhy svých rodinných domů, kterým se během celého 3. ročníku budou věnovat. Z toho důvodu vyrazili žáci technického lycea v hodinách stavitelství společně se svým učitelem Ondřejem Vojířem na exkurzi do lokality Šupichova, kde svoje rodinné domy navrhují. Žáci si na začátku vyslechli, na které detaily a řešení se mají zaměřit, a následně během celé prohlídky hodnotili jednotlivé návrhy rodinných domů. Zaměřili se především na parcely, které si vylosovali a jsou pro ně důležité s ohledem na návrh dispozice a uspořádání na pozemku. „Cílem exkurze bylo žákům lépe představit danou lokalitu a podpořit tak jejich práci na začátku návrhu,“ říká vyučující Ondřej Vojíř.

Výsledky své práce budou žáci prezentovat na konci roku v třídních kolech a vyvrcholením bude prezentace nejlepších před odbornou porotou v soutěži Cena Josefa Šupicha. Během školního roku se projekty odevzdají také do soutěží výrobců stavebních hmot, ve kterých sbírají naši žáci každoročně úspěchy v celostátní konkurenci stavebních škol.

Žáci prvního ročníku vyrazili v hodinách stavitelství do haly odborného výcviku. Během dvou odpoledních hodin pracovali s cihlami a vyzkoušeli si jednotlivé cihelné převazby, které si následně zakreslili do sešitu. Cílem hodiny bylo především pochopení nového učiva po praktické stránce a přenesení do teorie předmětu. Žáci se na halu odborného výcviku vrátí ještě během jarních měsíců, kdy je čeká souvislá týdenní praxe, během které se naučí základní zednické dovednosti.

Přidáno 9. 10. 2023, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru