Zapojení odborníků z praxe

Zapojení odborníků z praxe

Zapojení odborníků z praxe patří k nedílné součásti vzdělávání a spolupráce se stavebními firmami nám tyto možnosti nabízí. V pondělí do výuky stavebního provozu, zaměření dopravní stavby, zavítal pan Karel Šimeček ze společnosti Chládek a Tintěra, který ve firmě pracuje na pozici materiálního zabezpečení staveb. Společně s vyučujícím předmětu s žáky probrali úskalí dodávek stavebních materiálů na stavbu, řešení autodopravy a také možnosti, které společnost Chládek a Tintěra nabízí pro absolventy školy.

„Hodina byla založena na vzájemném dialogu vyučujícího a odborníka z praxe a nabídla tak žákům zajímavý pohled na danou problematiku,“ říká Ondřej Vojíř, vyučující předmětu. Již v měsíci prosinci navštívil výuku stejného předmětu také pan Josef Vacek ze střediska železnic, který žákům přednášel na téma rozpočty a příprava staveb. Ve stejném období žáky přišel seznámit s fungováním státní organizace Správa železnic pan Tomáš Kuneta, který je také absolventem školy, a žákům představil možnosti, které nabízí státní organizace jako zaměstnavatel.

„Výuka daného předmětu je vedena především do praxe a zapojení odborníků z praxe dává žákům ideální možnosti na výběr budoucího povolání,“ doplňuje Ondřej Vojíř.

Přidáno 28. 3. 2023, autor: Ondřej Vojíř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru