Informace o programu Erasmus +

V letech 2023 – 2027 disponuje naše škola akreditací v programu Erasmus+. Díky akreditaci bude v následujících letech moci okolo 140 studentů absolvovat stáž v zahraničí. Stáže budou krátkodobé i dlouhodobé a určeny budou jak studentům maturitního studia, tak studentům učebních oborů. Součástí akreditace je rovněž vzdělávání pedagogů a přednášky zahraničních odborníků, které se budou na škole konat.

V roce 2022-2023 naše škola uspěla s žádostí o podporu na mobility žáků a v současné chvíli na naší škole probíhá projekt Evropou křížem krážem, v rámci kterého se 26 studentů maturitních i učebních oborů účastní pracovních stáží v Portugalsku a Lotyšsku. Žáci mají možnost vyzkoušet si práci v různých zahraničních firmách, zlepšit si své jazykové znalosti a poznat zajímavé kultury. Při mobilitě mají žáci vše hrazené a zajištěné a na jejich mobilitě je doprovází pedagogický dozor.

V předešlých letech cestovali studenti v rámci podobných programů do Irska, Portugalska a Slovinska.

Pro 2-3 studenty vyšších ročníků nebo čerstvé absolventy, je určena tříměsíční stáž, která probíhá během letních prázdnin, a nabízí studentům možnost seznámit se se stavebními postupy v zahraniční, vylepšit si jazykové dovednosti a získat konkurenční výhodu na trhu práce.

V rámci programu Erasmus + se vzdělávají i pedagogičtí pracovníci, především se jedná o posilování jazykových a ICT kompetencí.

Erasmus+ aktuálně

Druhé kolo výběrového řízení do programu Erasmus+

Dlouhodobá stáž ve Španělsku

S Erasmem+ na Maltu

Naši studenti na stáží Erasmus+ ve Španělsku/

Sdílíme zkušenosti a těšíme se na další stáže Erasmus+

Naši studenti si trénují odborné dovednosti v zahraničí

Studenti se připravují na výjezd Erasmus+

Prezentace z pobytu

Erasmus+ Lotyšsko 2023

Erasmus+ Portugalsko 2022

Erasmus+   Irsko 2022

Erasmus+   Portugalsko 2021

Erasmus+   Portugalsko 2020

Erasmus+   Slovinsko 2019

Erasmus+ starší články

Stavební škola v Havlíčkově Brodě získala novou akreditaci v programu Erasmus+

Už vědí jak za studiem a cestováním v Evropské unii

Erasmus+ v Portugalsku - část 3.

Erasmus+ v Portugalsku - část 2.

Erasmus+ v Portugalsku

Druhé kolo výběrového řízení do programu Erasmus+

Studenti stavebky na stáži ve Španělsku

Prezentace Erasmus+ na stavební škole