Všeobecné informace

Vzdělávání pro Konkurenceschopnost (dále jen „OPVK“) je operační program, v jehož rámci lze získat finanční podporu z Evropského sociálního fondu (dále jen „ESF“) a státního rozpočtu ČR v oblasti rozvoje lidských zdrojů. Globálním cílem tohoto programu je rozvoj společnosti a zvýšení ekonomiky ČR prostřednictvím kvalitního a moderního systému vzdělávání včetně vzdělávání celoživotního.

Zprostředkujícími subjekty, které přijímají žádosti o finanční podporu grantových projektů OPVK jsou kraje ČR.

Roli zprostředkujícího subjektu kraje Vysočina plní oddělení grantových programů odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina.

Dne 26. 5. 2008 vyhlásil kraj Vysočina jako zprostředkující subjekt globálních grantů OPVK 1. výzvu k předkládání grantových projektů do prioritní osy 1 – Počáteční vzdělávání. Na tuto prioritní osu bylo celkem alokováno 181 mil. Kč.

Po předložení výzvy a následné registraci žádosti o finanční podporu prošla každá žádost procesem hodnocení, v jehož rámci bylo schváleno 30 projektů o celkovém finančním objemu 106 mil. Kč.

Mezi schválenými žádostmi byl i projekt podaný naší školou s názvem Modernizace vzdělávacího obsahu a podpora rozvoje vybraných oblastí na SPŠS Havlíčkův Brod.

Jedná se o dvouletý projekt, s datem zahájení 1. 2. 2009 a ukončení 31. 1. 2011 s celkovým rozpočtem 4 866 289 Kč.

Projekt v pěti klíčových aktivitách řeší potřebu modernizace a zefektivnění vzdělávacích metod na naší škole v souladu s RVP a rozvojovými programy kraje Vysočina a strategickém plánu školy.

Projektové aktivity se vztahují na žáky a učitele školy.

Důležité údaje

Od: 1.2.2009