Fiktivní stavební firma

Cílem této aktivity je vytvoření fiktivní stavební firmy, simulující skutečnou firmu se všemi aspekty, které jsou s touto institucí spojeny.

Jedná se o zavedení nové organizační formy výuky ekonomika s využitím znalostí ostatních odborných i všeobecně vzdělávacích předmětů.

Aktivita je zaměřena na žáky 2. a 3. ročníků školy oboru Stavebnictví a 2. A 4. Ročníku oboru Technické lyceum. Těmto žákům umožňuje seznámit se s konkrétní problematikou své budoucí pracovní činnosti stavebního technika. Zvyšuje znalosti žáků v oblasti finanční gramotnosti, samostatnosti, ale i kolektivního řešení problémů z hlediska prosperity firmy.

Součástí této aktivisty jsou účasti žáků na exkurzích, veletrzích a přednáškách.

Výstupem této aktivity je zapojení 100 žáků školy formou zpracování 99 pracovních listů. Odborní pracovníci zapojeni do této aktivity sestaví k dané problematice skripta.

Přidáno 13. 8. 2020, autor: Jan Novotný