Inovace a popularizace technického a přírodovědného vzdělávání na SPŠ stavební v Havlíčkově Brodě

V souladu s Výzvou oddělení grantových programů odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina, jakožto zprostředkujícího subjektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, která byla vyhlášena dne 20. 4. 2011, podala naše škola žádost o finanční podporu z OP VK, prioritní osy 1, oblasti podpory 1. 1  - Zvyšování kvality ve vzdělávání s názvem globálního grantu Zvyšování kvality ve vzdělávání v kraji Vysočina II.

Zájem školy pro podání žádosti byl podpořen zaměřením Výzvy na technické a přírodovědné vzdělávání a tudíž na školy, ve kterých výuka těchto předmětů probíhá.

Projektová žádost se zaměřila ve svých klíčových aktivitách především na to, aby podpořila zájem    žáků už na základních školách o technické a přírodovědné vzdělávání tím, že nabídne těmto žákům aktivity vedoucí k navázání pozitivního vztahu k tomuto typu vzdělávání, posléze k jeho studiu a výkonu povolání.

U stávajících žáků školy jsou aktivity zaměřeny na podporu názorného vyučování formou výpočetní techniky a reálných modelů a na pomoci překonat některým žákům možné potíže způsobené určitou specifikou tohoto typu vzdělávání.

Podpořenou skupinou jsou tedy žáci SPŠ stavební, žáci základních škol, kteří se o svém budoucím povolání rozhodují a učitelé příjemce podpory, kteří jim k tomu vytváří podmínky.

Po provedení hodnocení přijatelnosti výběrovou komisí byl projekt doporučen Zastupitelstvu Kraje Vysočina ke schválení. To rozhodlo o podpoře tohoto grantového projektu.

Projekt, jehož cílem je zlepšit podmínky pro výuku technických a přírodovědných předmětů a zvýšit motivaci žáků ke studiu stavebních oborů je realizován ve čtyřech klíčových aktivitách:

Základní údaje projektu

Název GP: Inovace a popularizace technického a přírodovědného vzdělávání na SPŠ stavební v Havlíčkově Brodě

Registrační číslo GP: CZ.1.07/1.1.36/01.0026

Datum zahájení realizace projektu: 01. 02. 2012