Zvyšování motivace ke studiu technických oborů

Cílem této aktivity je nastolení nového přístupu k potenciálním i stávajícím žákům školy.

V prvé řadě intenzivněji oslovit žáky sedmých a osmých tříd základní školy tím, že se jim formou informačních tiskovin přiblíží studium na škole podrobnější a konkrétnější formou, než mohou obdržetve škole či na jiných prezentačních akcích středních škol.

Za druhé pak ještě více přiblížit, osvětlit a zpopularizovat technické stavební vzdělávání tím, že přivedeme žáky základních škol na naši školu a aktivně na ně budeme nenásilně působit např. populárně naučnými soutěžemi pro vytvoření jejich pozitivního vztahu k tomuto typu vzdělávání.

Tato aktivita je zaměřena též na žáky naší školy, pro které vytváříme formou kroužků možnost práce s grafickými systémy buď nad rámec běžného učiva s přípravou na různé typy soutěží, nebo pomoc žákům, kteří učivo nezvládají (např. z důvodu dlouhodobější nemoci či neúplného pochopení učiva v rozsahu běžné výuky) nebo nemají doma dostatečné hardwarové a softwarové vybavení.

Tato aktivita se dále zaměřuje na další formy názornosti nad rámec výukových osnov, např. pořádáním exkurzí, účastí na výstavách, odborných přednáškách, konzultacemi soutěžních prací a konáním workshopů na odborná témata.

Pro realizaci této aktivity je nezbytná spolupráce se sociálními partnery školy především ze strany budoucích zaměstnavatelů našich absolventů.

V této aktivitě se uvažuje, že bude podpořeno 150 žáků naší školy a 400 žáků základních škol Kraje Vysočina.

Přidáno 13. 8. 2020, autor: Jan Novotný