Rozvoj manuálních zručností žáků

Cílem této aktivity je podpora pozitivního vztahu žáků základních škol v Kraji Vysočina i žáků naší školy k manuální zručnosti za účelem vybudování vztahu k technice jako takové a pomoci odstranit možné zábrany a obavy z nezvládnutí činností potřebných k rozvoji technicky vzdělaného člověka.

Žáci základních škol i naši žáci se budou v dílnách školy pod odborným vedením účastnit kroužků se zaměřením na manuální zručnost při tvorbě modelů historických i současných domů a venkovských

a městských celků, modelování krajiny a terénu a vytváření uměleckých prvků z různorodých materiálů. Součástí této činnosti je samostatné zaměření objektů.

Žáci si mohou sami vyzkoušet sestavování dílčích stavebních konstrukcí např. model krovu, bednění s výztuží, zdiva, komínu atd., což jim umožní nejen získávání manuální zručnosti, ale je vhodným doplňkem v posilování představivosti při teoretické výuce a v lepší orientaci v budoucí stavební praxi.

Projektová aktivita předpokládá podpoření 60 žáků základních škol a 300 žáků naší školy.

Přidáno 13. 8. 2020, autor: Jan Novotný