Technické lyceum

Obor 78-42-M Technické lyceum je určen pro zájemce o techniku, matematiku a přírodní vědy, u kterých už na základní škole je předpoklad studia na vysoké škole především technického, ale i jiných směrů. Vzdělávací program je založen na širším všeobecně vzdělávacím základě s prohloubenou výukou některých profilujících všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika, přírodovědné předměty, druhý cizí jazyk, atd.). Součástí vzdělávacího obsahu jsou základy odborného vzdělávání v oblasti stavebnictví.

Absolvent technického lycea získá složením maturitní zkoušky úplné střední odborné vzdělání, které ho připraví na studium vysoké školy. Škola připravuje své absolventy tak, aby se v dalším studiu rychle orientovali a pružně přizpůsobili podmínkám vysokých škol.

Architektura a stavitelství

Pokud je Vaší vysněnou destinací vysoká škola stavebního směru, je pro Vás zaměření Stavitelství na Technickém lyceu ta správná volba. V rámci tohoto zaměření získáte základní povědomí o navrhování, posuzování a technickém zařízení budov. Naučíte se také základy geodézie a rozpočtování.

Učební plán: Technické lyceum

 

 

 

Přidáno 27. 8. 2020, autor: Pavel Just

tisk Tisknout   ↑ Nahoru