Uplatnění absolventů

"Zajímá tě, co z tebe bude, až vystuduješ SPŠS? Studium brodské stavebky ti přináší možnost v budoucnu pracovat jako stavař profesionál, nebo pokračovat hladce na vysokou školu."

Obor Stavebnictví

Velké procento studentů (80 %) odchází studovat dále vysokou školu, především stavebního zaměření. Absolventi se uplatňují na stavebních úřadech, odborech územního plánování městských úřadů, katastrálních úřadech. Uplatnění nacházejí v projekčních kancelářích, stavebních firmách – rozpočtování, příprava staveb, stavbyvedoucí. Studium dává široký odborný základ pro uplatnění ve sféře podnikatelské.

Obor Technické lyceum

První absolventi opustili školu v roce 2006. Více než 90 % bylo přijato na vysokou školu. S kvalitními znalostmi výpočetní techniky a její aplikace, kromě jiného v oblasti projektování budov, znalostí dvou cizích jazyků - angličtina, němčina - a dalšími dovednostmi, se absolventi uplatní na trhu práce i v tom případě, pokud by nepokračovali ve vzdělávání na vysoké škole.

Učební obory

O absolventy všech učebních oborů je velký zájem jak od firem realizačních, tak od firem výrobních a to jak v Havlíčkově Brodě a nejbližším okolí, tak i v sousedních centrech jako je Jihlava, Žďár nad Sázavou ale i Kutnohorsko či Chrudimsko. Zájem o absolventy mají i firmy z Prahy či Brna. Absolventi našli uplatnění ve firmách: Chládek a Tintěra, Havlíčkův Brod a.s., Inklez s.r.o., TermGas s.r.o., Triton s.r.o., IP Polná s.r.o. a v mnoha dalších.

Přidáno 4. 8. 2020, autor: Jan Novotný